Samen met uw dokter besloot u om te testen hoe uw hypofyse werkt. De hypofyse is een klier onder de hersenen. Deze test heet de GHRH-Arginine-test.
GHRH (Groeihormoon Releasing Hormone) is het hormoon dat zorgt dat de hypofyse groeihormoon maakt. Arginine is een aminozuur dat de produktie van groeihormoon verhoogt. Bij de test doen we dit na. We geven u een middel dat vergelijkbaar is met GHRH en arginine. Daarna meten we het groeihormoon in uw bloed en zien we hoe uw hypofyse werkt.
De test gebeurt op de Brugpoli.

Doel van de test
Het doel van de GHRH-Arginine-test is om te zien of uw hypofyse genoeg groeihormoon maakt. De hypothalamus (blauwe gebied op het plaatje hierboven) maakt GHRH. GHRH gaat naar de hypofyse en zorgt dat het groeihormoon maakt. Groeihormoon is op volwassen leeftijd belangrijk voor de kwaliteit van onze botten, spieren, en vetverdeling. Ook zorgt het voor energie en dat onze hersenen goed werken. Te weinig groeihormoon geeft botontkalking, en meer vet rond uw buik. Ook geeft het klachten van moeheid, minder spierkracht, en minder concentratie en geheugen.
Te weinig groeihormoon kan ontstaan door:
- een ziekte van de hypothalamus
- een ziekte van de hypofyse
Voorbereiding
- Nuchter
De dag vóór de test mag u vanaf 22.00 uur niet meer eten of drinken. - Gebruikt u medicijnen?
Uw dokter bespreekt met u welke medicijnen u voor de test en na de test mag gebruiken. - Bent u zwanger?
Dan kunt u de test niet krijgen. Bespreek dit met uw dokter.
De test
Op de dag van de test komt u op de afgesproken tijd naar de Brugpoli van het MUMC+. U gaat naar de Brugpoli via Route 3.
- Komt u via de parkeergarage?
Dan gaat u door de loopbrug richting de centrale hal. Op de loopbrug neemt u de eerste gang links. - Komt u via de hoofdingang naar binnen?
Dan gaat u naar de centrale hal en volgt u de borden richting de parkeergarage. Op de loopbrug gaat u naar rechts.
Tijdens de test zit u in een gemakkelijke stoel. De verpleegkundige doet een dunne naald in uw arm. Deze naald blijft 3 uur in uw arm. Door de naald neemt de verpleegkundige twee keer bloed bij u af en krijgt u het middel GHRH en arginine ingespoten. Daarna neemt de verpleegkundige nog vijf keer bloed bij u af. Na de laatste bloedafname verwijdert de verpleegkundige de naald.
De test duurt ongeveer 3 uur.
Een tip: Neem iets mee van huis waarmee u zich vermaakt tijdens de test, bijvoorbeeld iets te lezen.

Na de test
Na de test kunt u weer normaal eten en drinken. Neem daarom uw ontbijt mee van thuis.
U mag ook uw medicijnen weer innemen.
U kunt zelf met de auto of het openbaar vervoer naar huis gaan.
Bijwerkingen
Na het inspuiten van het middel kunt u een korte tijd opvliegers krijgen.
De uitslag
De dokter vertelt u de uitslag van de test tijdens uw volgende afspraak.
Contact
Heeft u vragen over de test of over uw afspraak?
Dan kunt u bellen met de Brugpoli: 043 – 387 56 69.