U wilt graag een vliegreis maken.
Door uw longaandoening is er een risico dat u tijdens de vliegreis te weinig zuurstof in uw bloed heeft.
Het Fit to fly onderzoek geeft aan of u tijdens de vliegreis extra zuurstof nodig heeft.
Het onderzoek gebeurt op de afdeling Longfunctie. Dat is op niveau 2. Volg route G, niveau 2.
Voorbereiding
U mag vóór het onderzoek uw eigen medicijnen gebruiken. Behalve als u met de dokter een andere afspraak heeft gemaakt over uw medicijnen.
Het onderzoek
Het onderzoek is een HAST (high altitude simulation test). Kortgezegd onderzoeken we hierbij of u fit genoeg bent om te vliegen.
Hoe gaat het onderzoek?
- U krijgt een knijper op uw vinger of oorlel. Hiermee meten we tijdens het hele onderzoek hoeveel zuurstof in uw bloed zit.
- U ademt via een mondstukje. Dit mondstukje zit vast aan een grote zak lucht. U heeft het mondstukje in uw mond en een knijper op uw neus. Zo ademt u alleen de lucht van de zak in. In deze zak lucht zit evenveel zuurstof als in een vliegtuig dat op grote hoogte vliegt.
- U ademt 20 minuten via de zak. Daarna prikt de arts bloed uit een slagader in uw pols.
- Na ongeveer 15 minuten is de uitslag van de bloedprik bekend. De dokter beslist of de test opnieuw gebeurt.
- Moet u de test opnieuw doen? Dan ademt u weer 20 minuten uit de zak. Dat is met 2 liter extra zuurstof. Deze zuurstof dienen we toe via het mondstukje. Deze test is hetzelfde als de eerste test.
- Het kan zijn dat u de test nog een keer opnieuw moet doen. Dat is met 3 liter extra zuurstof.
- Tijdens het onderzoek kunt u vragen stellen aan de medewerker van de longfunctie afdeling.
- Er is altijd een dokter in de buurt.
- Het onderzoek duurt maximaal 2 uur.

Na het onderzoek
Na het onderzoek mag u meteen naar huis.
Mogelijke problemen na het onderzoek
Meestal is het een veilig onderzoek.
De uitslag
U krijgt de uitslag van uw dokter bij de volgende poli afspraak.
Contact
Heeft u vragen over de reden van het onderzoek?
Neem dan contact op met uw huisarts of specialist.
Heeft u vragen over het onderzoek?
Neem dan contact met de Afdeling Longfunctie: 043 -387 72 25.
We zijn bereikbaar van maandag tot en met vrijdag van 8.00 uur tot 17.00 uur