Folder
Folder 5: Sacrale Neuromodulatie: na plaatsing van de neuromodulator (Urologie)
Drie maanden na plaatsing van de neuromodulator volgt een controle op de polikliniek Urologie. Bij problemen neemt u natuurlijk eerder contact met ons op. Na deze eerste controle komt u in principe ieder jaar een keer op controle, deze afspraak ontvangt u automatisch. Tijdens deze controle controleert de gespecialiseerd verpleegkundige uw neuromodulator en de batterij. Neem op controle altijd uw afstandsbediening mee.
Programmer
In de programmer die u heeft ontvangen staat de 'InterStim Mijn therapie'-app. Met deze app kunt u de neuromodulator aan- en uitzetten en de stimulatie verhogen of verlagen. Soms is het nodig meerdere verschillende programma's uit te proberen. Indien dit nodig is, kunt u tussen ingestelde programma's wisselen in de app.
Om de app verbinding te lagen maken met uw neurostimulator heeft u de communicator nodig, dit is het wit met blauwe kastje. Deze schakelt u in tijdens het verbinden met de app, vervolgens plaatst u deze met de blauwe zijde op de huid van de bil ter hoogte van uw neurostimulator.
Veiligheidssystemen en medisch onderzoek
Wees alert wanneer u veiligheidssystemen passeert, zoals anti-diefstaldetectiepoorten in winkels of veiligheidssystemen op luchthavens. Deze systemen kunnen het signaal dat de afstandsbediening uitzendt, nabootsen. Het is mogelijk dat u een plotse stimulatie onderbreking voelt als u dicht bij een veiligheidssysteem komt; een soort van tijdelijke pauze. Dit verandert de instellingen van de neuromodulator niet.
Metaaldetectoren geven een alarm wanneer bij u een neuromodulatie systeem is ingebracht, toon dan uw InterStim®-identiteitskaart wanneer men hier naar vraagt.
Melden?
Vertel altijd aan medisch personeel dat u, voor u aan een onderzoek of behandeling begint, drager bent van een neuromodulator. Breng uw afstandsbediening bij al uw medische afspraken mee. Dit moet u zeker doen als er sprake is van een van de volgende behandelingen:
- Gebruik van tandartsboren
- Echografie
- Niersteenvergruizer
- Elektrocoagulatie; elektrische mes (bij iedere operatie)
- MRI-scan onderzoek
- Hart defibrillatie
Meer informatie hierover kunt u teruglezen in de InterStim® handleiding van Medtronic. In de handleiding staat vermeld waar u rekening mee moet houden als u behandeld wordt met sacrale neuromodulatie. U ontvangt ook een aparte handleiding over uw eigen afstandsbediening.
Contact
Deze tekst is bedoeld als extra informatie naast het gesprek met uw behandelend arts. De informatie moet u niet als vervangend medisch advies beschouwen. Neem voor vragen of extra informatie contact met ons op.
Polikliniek Urologie
T: 043-387 74 00 maandag t/m vrijdag van 8.30 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 16.30 uur
E: poli.urologie@mumc.nl (info.mumc.nl/pub-1165)
Websites
Als u beschikking heeft over het internet, bezoek dan eens de volgende internetpagina’s:
- Medtronic: fabrikant sacrale neuromodulatie benodigdheden
www.medtronic.nl - https://www.mumc.nl/folders
- Patiënten Vereniging Voor Neurostimulatie https://www.pvvn.nl